Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-176-C3-R0
ATS-15F-176-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-176-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15F-176-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-176-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-176-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-176-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-176-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.73°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-176-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-176-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-176-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-176-C3-R0
CONN HEADER .100 DUAL STR 38POS datasheet.pdf
SOLDER WATER SOLUBLE .031" X 20' datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 23H OLIVE datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 25V 10% 2917 datasheet.pdf