Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-187-C2-R0
ATS-15F-187-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-187-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15F-187-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-187-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-187-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-187-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-187-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.7°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-187-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-187-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-187-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-187-C2-R0
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
FUSE GLASS 6A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CAP CER 18PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 9-36VIN 24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
COPPER MECHANICAL CONNECTOR datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 15ppm 18pF 300 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
BATT LITH 1/2AA 3V 1AH WIRE LEAD datasheet.pdf