Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-199-C1-R0
ATS-15F-199-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-199-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X6MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15F-199-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15F-199-C1-R0
QUANTITY
ATS-15F-199-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-199-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-199-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.8°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-199-C1-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-199-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-199-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-199-C1-R0
RES SMD 12.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BIT HEX 4MM 1.97" datasheet.pdf
RCVR MOD HP FIBER OPTIC ST datasheet.pdf
RES SMD 15 OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 30V 3.5A 6DFN datasheet.pdf