Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-22-C2-R0
ATS-15F-22-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-22-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X12.7MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15F-22-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-22-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-22-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-22-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-22-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.83°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-22-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-22-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-22-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-22-C2-R0
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 YLW,RED,RED,GRN datasheet.pdf
RES 681K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 35POS datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 3.9A 29.6 MOHM datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT SKT datasheet.pdf