Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-34-C3-R0
ATS-15F-34-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-34-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412
Datasheet Download
ATS-15F-34-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15F-34-C3-R0
QUANTITY
ATS-15F-34-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-34-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-34-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length2.280" (57.90mm)
Width1.450" (36.83mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.900" (22.86mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.4°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-34-C3-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-34-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-34-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-34-C3-R0
RES SMD 1.62KOHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 39K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 1.74K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 3W DO204AL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 11.5A TO263 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT SKT datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 8.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
COLUMN GUARD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 15W datasheet.pdf