Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-35-C2-R0
ATS-15F-35-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-35-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X5.84MM T766
Datasheet Download
ATS-15F-35-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-35-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-35-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-35-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-35-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.230" (5.84mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow22.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-35-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-35-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-35-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-35-C2-R0
IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 57 POS .217 SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT PCB PRSFT datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 15VC SC706 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ 8SON datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 7.62"L X 4.47"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
ETH CONN SYSTEM RJ45 IP68 4" datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf