Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-50-C2-R0
ATS-15F-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15F-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15F-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-15F-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-50-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-50-C2-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-50-C2-R0
Connector Receptacle 18 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SHROUD STYLE E (8+2 ROW) datasheet.pdf
VARISTOR 216V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 200W datasheet.pdf
RES 101 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 200MA 3W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 15C P 3" YEL JACKS NI datasheet.pdf