Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-75-C1-R0
ATS-15F-75-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-75-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15F-75-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15F-75-C1-R0
QUANTITY
ATS-15F-75-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-75-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-75-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-75-C1-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-75-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-75-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-75-C1-R0
IDC CABLE - ADM40S/AE40M/ADM40S datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.25A 125VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 6KV C0H RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 30ppm 12pF -40°C - 85°C AEC-Q200 Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR AS1312 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS PIN datasheet.pdf