Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15F-75-C1-R0
ATS-15F-75-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15F-75-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15F-75-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15F-75-C1-R0
QUANTITY
ATS-15F-75-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15F-75-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15F-75-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow14.95°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15F-75-C1-R0
Related LinksATS-15F-, ATS-15F-75-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15F-75-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15F-75-C1-R0
IC AMPLIFIER DBL 870MHZ H02 datasheet.pdf
TRANS NPN 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS .100" STR TIN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.4V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
KIT DEV FOR Z51F6412 datasheet.pdf
QSFP-QSFP QDR 4CH LSZH OM2+ 3M datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 16POS GOLD datasheet.pdf
DIN-SIGNAL C096MS-3 0C1-2-V9 datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 500MW DO213AB datasheet.pdf
HPI 2.0MM,HDR,2POSVERTICAL,BLK datasheet.pdf