Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-137-C2-R0
ATS-15G-137-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-137-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15G-137-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15G-137-C2-R0
QUANTITY
ATS-15G-137-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-137-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-137-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.36°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-137-C2-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-137-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-137-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-137-C2-R0
FIXED IND 12NH 535MA 240 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 30W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 5MM datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 2W MONO 16QSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 3A SCREW datasheet.pdf
CAP CER 1.5UF 6.3V X7R 0612 datasheet.pdf
RES 4.99 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf