Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-138-C3-R0
ATS-15G-138-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-138-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15G-138-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-138-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-138-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-138-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-138-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow12.46°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-138-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-138-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-138-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-138-C3-R0
CAP FILM 0.22UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.26 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT 114POS 18MM VERT GOLD datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1210 datasheet.pdf
FIXED IND 5.6UH 6A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 787 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 9.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf