Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-144-C2-R0
ATS-15G-144-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-144-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15G-144-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15G-144-C2-R0
QUANTITY
ATS-15G-144-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-144-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-144-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.52°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-144-C2-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-144-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-144-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-144-C2-R0
IC TXRX LOW POWER RS-232 8-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 20V 5% 1206 datasheet.pdf
FAN CORD 45DEG 2POS 144" AC PLUG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS STR DUAL .100" datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZE16 M32 datasheet.pdf
BIT K/S STEP 8. datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 700MA 220 MOHM datasheet.pdf