Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-169-C1-R0
ATS-15G-169-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-169-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15G-169-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15G-169-C1-R0
QUANTITY
ATS-15G-169-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-169-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-169-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.66°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-169-C1-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-169-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-169-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-169-C1-R0
JUMPER-H1500TR/A3049W/H1500TR12" datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 590MA 1.03 OHM datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32VQFN datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
IC REG LDO 12V 0.1A TO92-3 datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY BKWY 7POS datasheet.pdf
WIRE FERL INSUL datasheet.pdf
RES SMD 196 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf
CAP FILM 6.8NF 5% 1600VDC RAD datasheet.pdf