Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-17-C3-R0
ATS-15G-17-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-17-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15G-17-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-17-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-17-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-17-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-17-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.500" (12.70mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.51°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-17-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-17-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-17-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-17-C3-R0
IC DSP CONTROLLER 32BIT 240MQFP datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 910 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 50MA 15 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
RES 7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 620K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
KITS FOR COPPER COMPRESSION HTAP datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
SINGLE POSITION HEAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.011UF 5% 2000VDC AXIA datasheet.pdf