Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-18-C1-R0
ATS-15G-18-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-18-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15G-18-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15G-18-C1-R0
QUANTITY
ATS-15G-18-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-18-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-18-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.37°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-18-C1-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-18-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-18-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-18-C1-R0
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 27K OHM 0804 datasheet.pdf
RES 560 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 6.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 402 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 20V 4A 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 40MA 640 MOHM SMD datasheet.pdf