Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-37-C3-R0
ATS-15G-37-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-37-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412
Datasheet Download
ATS-15G-37-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-37-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-37-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-37-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-37-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeRectangular, Fins
Length1.450" (36.83mm)
Width2.267" (57.60mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.700" (17.78mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-37-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-37-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-37-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-37-C3-R0
SWITCH ROCKER DPST 10A 125V datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 200MA SOD123 datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .173" .156"L datasheet.pdf
IC BRIDGE RECT 4A 50V KBL datasheet.pdf
PNEU HEAD CRIMP 18-12AWG SPLICES datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 1.5V 2W datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 100V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
INDUCOM 9 PROFIBUS INTERFACE, PL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO214AA datasheet.pdf