Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-50-C1-R0
ATS-15G-50-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-50-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15G-50-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15G-50-C1-R0
QUANTITY
ATS-15G-50-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-50-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-50-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-50-C1-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-50-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-50-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-50-C1-R0
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC RS485/422 TRANS QUAD 16TSSOP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.3V 0.2A SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf