Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-50-C2-R0
ATS-15G-50-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-50-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15G-50-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15G-50-C2-R0
QUANTITY
ATS-15G-50-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-50-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-50-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-50-C2-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-50-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-50-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-50-C2-R0
MOD AC OUTPUT 1A 75-250VAC 12VDC datasheet.pdf
RES 390 OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CPTC FUSE RESETTABLE datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 0.34 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 15PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf