Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-66-C3-R0
ATS-15G-66-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-66-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15G-66-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15G-66-C3-R0
QUANTITY
ATS-15G-66-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-66-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-66-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.88°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-66-C3-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-66-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-66-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-66-C3-R0
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8-SOIC datasheet.pdf
IC BUFFER SGL NONINV 3ST SC-88A datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
SWITCH SAFETY GUARD LOCK 240V datasheet.pdf
RES 287 OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
RES 487 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.3A SOT89 datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 56POS SKT datasheet.pdf