Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15G-80-C1-R0
ATS-15G-80-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15G-80-C1-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB
Datasheet Download
ATS-15G-80-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15G-80-C1-R0
QUANTITY
ATS-15G-80-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15G-80-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15G-80-C1-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow18.99°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15G-80-C1-R0
Related LinksATS-15G-, ATS-15G-80-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15G-80-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15G-80-C1-R0
IC MCU 8BIT 14KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 1.1A 160 MOHM datasheet.pdf
IC REG LDO -5V/ADJ 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.30PF 150V 0606 datasheet.pdf
AMP UNIT 12-24VDC PWR SPLY PNP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX .5MM 9POS .152M datasheet.pdf
INMATE MAXI/MINI IN XL BOB datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CAP CER 2.2PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf