Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-120-C1-R0
ATS-15H-120-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-120-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-15H-120-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-120-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-120-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-120-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-120-C1-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.45°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-120-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-120-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-120-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-120-C1-R0
MOSFET 2N-CH 60V 0.28A SOT-563 datasheet.pdf
TRANS NPN 120V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
IC UART QUAD 64LQFP datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
COD STIFT 2 TU datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 296 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 7POS 0.50MM R/A datasheet.pdf