Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-13-C3-R0
ATS-15H-13-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-13-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15H-13-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15H-13-C3-R0
QUANTITY
ATS-15H-13-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-13-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-13-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow13.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-13-C3-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-13-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-13-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-13-C3-R0
IC DAC 14BIT DUAL 200MSPS 68-QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 100A LFPAK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 4POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 523 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMAL PADS VI-200S datasheet.pdf
SCREWDRIVER SET PHIL/SLOT 5PC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES SMD 4.75K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
BALL SCREW datasheet.pdf
37P M R/A 370 CLIP 4-40 1300PF datasheet.pdf