Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-130-C3-R0
ATS-15H-130-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-130-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15H-130-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15H-130-C3-R0
QUANTITY
ATS-15H-130-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-130-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-130-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-130-C3-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-130-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-130-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-130-C3-R0
Connector Receptacle USB TypeB 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN HEADER 2.0MM 14POS TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 8POS GOLD datasheet.pdf
OSC XO 11.70388MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1411 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 9V OUT datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf