Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-134-C3-R0
ATS-15H-134-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-134-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15H-134-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15H-134-C3-R0
QUANTITY
ATS-15H-134-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-134-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-134-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-134-C3-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-134-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-134-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-134-C3-R0
CAP CER 680PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
BATT PACK 9.6V D 6500MAH NIMH datasheet.pdf
HDR RA DR.100 GP datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES ZERO OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 5.7" TFT 24V datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/2W 0.25% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3.2MHZ RRO 22DFN datasheet.pdf
BERGSTIK II SNGL RA datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
GUARD ASSEMBLY 6 AWG TO 2 AWG datasheet.pdf