Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-135-C3-R0
ATS-15H-135-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-135-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X20MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-15H-135-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15H-135-C3-R0
QUANTITY
ATS-15H-135-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-135-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-135-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.04°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-135-C3-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-135-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-135-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-135-C3-R0
CAP ALUM 22UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 120V datasheet.pdf
TVS DIODE 408VWM 658VC AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 46.4KOHM 0.5% 1/16W 0603 datasheet.pdf
IC 8051 CPU PREC ADC/DAC 64-TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 18K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN IDC 10POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
RES 22.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf