Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-144-C1-R0
ATS-15H-144-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-144-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15H-144-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-144-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-144-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-144-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-144-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.48°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-144-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-144-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-144-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-144-C1-R0
CAP TANT 2.2UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
RES 5M OHM 1W 1% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 55POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 7POS PIN datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG COAX PIN SLDER datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 519MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 1W .05% AXIAL datasheet.pdf
Crystal 16.0000MHz 20ppm 12pF 100 Ohm -40°C - 125°C AEC-Q200 Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf