Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-148-C2-R0
ATS-15H-148-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-148-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15H-148-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-148-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-148-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-148-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-148-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.59°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-148-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-148-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-148-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-148-C2-R0
CONN RECEPT PIN .015-.020" .125" datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL PA 71MICROST JR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 15A 80VDC datasheet.pdf
Connector Socket 49 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ARS (RS) HIGH FREQUENCY RELAY (T datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 1.2MM 3POS datasheet.pdf