Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-160-C1-R0
ATS-15H-160-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-160-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-15H-160-C1-R0.pdf
Availability of ATS-15H-160-C1-R0
QUANTITY
ATS-15H-160-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-160-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-160-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-160-C1-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-160-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-160-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-160-C1-R0
FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 5A PC PIN datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
OPTICAL LINK MODULE SYSMAC FIBER datasheet.pdf
RES 4.48K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 965 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS PNL MNT PIN datasheet.pdf