Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-161-C3-R0
ATS-15H-161-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-161-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X20MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15H-161-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15H-161-C3-R0
QUANTITY
ATS-15H-161-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-161-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-161-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.790" (20.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.82°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-161-C3-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-161-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-161-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-161-C3-R0
Crystal 5.1850MHz 30ppm Series 120 Ohm -10°C - 70°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
CONN FFC VERT 45POS 0.50MM SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 50V SL AXIAL datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 2.925V SOT143 datasheet.pdf
UDOC FLASH DISK 1GB datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG GREEN 500' datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG ORANGE 2500' datasheet.pdf
METAL TO METAL datasheet.pdf
D SUB HD FE TURNED CR-CONTPL3 A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125" datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.15A X2-DFN-4 datasheet.pdf