Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-162-C2-R0
ATS-15H-162-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-162-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15H-162-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-162-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-162-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-162-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-162-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow3.62°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-162-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-162-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-162-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-162-C2-R0
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
RES 250K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 15A 125V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 5A 80VDC LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 20POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NC 10A 120V datasheet.pdf