Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-191-C3-R0
ATS-15H-191-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-191-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-15H-191-C3-R0.pdf
Availability of ATS-15H-191-C3-R0
QUANTITY
ATS-15H-191-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-191-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-191-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.99°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-191-C3-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-191-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-191-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-191-C3-R0
IC TXRX RS-485/422 ESD 8-SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 250MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 550KHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 200PSIS 7/16 4-20 MA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.2A 6XDFN datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf