Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-21-C2-R0
ATS-15H-21-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-21-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-15H-21-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-21-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-21-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-21-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-21-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow16.28°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-21-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-21-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-21-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-21-C2-R0
RES SMD 226KOHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X50.8MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
IC FPGA 500K GATES 512KB 208PQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
3M 4910 VHB 1" X 4" - 5/PACK datasheet.pdf
RES 301 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf