Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-52-C2-R0
ATS-15H-52-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-52-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15H-52-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-52-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-52-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-52-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-52-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.79°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-52-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-52-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-52-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-52-C2-R0
RES 0.1 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 25V X7R 0402 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf