Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-15H-52-C2-R0
ATS-15H-52-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-15H-52-C2-R0
Manufacturer
Product Category
Thermal - Heat Sinks
Brief Description
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-15H-52-C2-R0.pdf
Availability of ATS-15H-52-C2-R0
QUANTITY
ATS-15H-52-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-15H-52-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-15H-52-C2-R0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHow to Install Push Pin Heat Sinks
Design ResourcespushPIN™ Selector Tool
Featured ProductATS - pushPIN™ Heat-sinks
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Heat Sinks
SeriespushPIN™
TypeTop Mount
Package CooledAssorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.79°C/W @ 100 LFM
Thermal Resistance @ Natural-
MaterialAluminum
Material FinishBlue Anodized
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-15H-52-C2-R0
Related LinksATS-15H-, ATS-15H-52-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-15H-52-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-15H-52-C2-R0
RES SMD 3.74K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 55MA 22 OHM TH datasheet.pdf
THERM NTC 1.5K OHMS 0603 datasheet.pdf
IC COUNTER PROG DIV-BY-N 24-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MINIMOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
3M 4929 VHB 3/4" X 3" - 5/PACK datasheet.pdf
RES 47K OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 3POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 220V RADIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf