Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16A-125-C3-R0
ATS-16A-125-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16A-125-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-16A-125-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16A-125-C3-R0
QUANTITY
ATS-16A-125-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16A-125-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16A-125-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.126" (54.01mm)
Width2.126" (54.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow8.98°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16A-125-C3-R0
Related LinksATS-16A-, ATS-16A-125-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16A-125-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16A-125-C3-R0
IC REGISTERED HEX 6-BIT 28-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS 0.6MM datasheet.pdf
CONN BUTTON 16-20AWG datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM datasheet.pdf
CONN PLUG 27POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf