Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16A-193-C1-R0
ATS-16A-193-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16A-193-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 40X40X6MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16A-193-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16A-193-C1-R0
QUANTITY
ATS-16A-193-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16A-193-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16A-193-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.575" (40.01mm)
Width1.575" (40.01mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.236" (6.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow21.05°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16A-193-C1-R0
Related LinksATS-16A-, ATS-16A-193-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16A-193-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16A-193-C1-R0
IC 5DRVR/3RCVR RS232 3V 24-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
23P MTA100 CONN ASSY BLU LF datasheet.pdf
FAN AXIAL 80X20MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
N ACT PLAN R=75 FOR 161 datasheet.pdf
RES SMD 34.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SB-230-14HD PERMA SEAL HEAVY DUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf