Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16B-44-C2-R0
ATS-16B-44-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16B-44-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T766
Datasheet Download
ATS-16B-44-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16B-44-C2-R0
QUANTITY
ATS-16B-44-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16B-44-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16B-44-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow20.35°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16B-44-C2-R0
Related LinksATS-16B-, ATS-16B-44-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16B-44-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16B-44-C2-R0
HIGH VOLTAGE PROBE DMM'S datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IGBT 1200V 40A 150W TO263 datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 13pF 80 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 0.246W SOT23 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP POLYMER 270UF 20% 6.3V T/H datasheet.pdf