Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16B-80-C2-R0
ATS-16B-80-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16B-80-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-16B-80-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16B-80-C2-R0
QUANTITY
ATS-16B-80-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16B-80-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16B-80-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow19.03°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16B-80-C2-R0
Related LinksATS-16B-, ATS-16B-80-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16B-80-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16B-80-C2-R0
CONN FFC FPC TOP 16POS 1MM R/A datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
MARKER PLATE THERMAL TRANS datasheet.pdf
MICRO 15C S 120" YEL NI datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf