Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16C-200-C3-R0
ATS-16C-200-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16C-200-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412
Datasheet Download
ATS-16C-200-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16C-200-C3-R0
QUANTITY
ATS-16C-200-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16C-200-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16C-200-C3-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16C-200-C3-R0
Related LinksATS-16C-, ATS-16C-200-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16C-200-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16C-200-C3-R0
TRANSF 130MH CRNT SENSE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2K OHM 1206 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL DB15 PLASTIC datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD datasheet.pdf