Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16D-122-C2-R0
ATS-16D-122-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16D-122-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766
Datasheet Download
ATS-16D-122-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16D-122-C2-R0
QUANTITY
ATS-16D-122-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16D-122-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16D-122-C2-R0
Attachment MethodPush Pin
ShapeSquare, Fins
Length1.969" (50.00mm)
Width1.969" (50.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow5.87°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16D-122-C2-R0
Related LinksATS-16D-, ATS-16D-122-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16D-122-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16D-122-C2-R0
CONN EDGECARD 70POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
IC REG LDO 1.2V 0.3A SOT23-5 datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.105" NYLON 15MM datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 14X4X8" 6A CRS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 270000UF 20% 16V SCREW datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
IONIZER FOR AIR CLEAN-U 250MM datasheet.pdf