Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16D-132-C1-R0
ATS-16D-132-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16D-132-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 60X60X25MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16D-132-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16D-132-C1-R0
QUANTITY
ATS-16D-132-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16D-132-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16D-132-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.362" (60.00mm)
Width2.362" (60.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.984" (25.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow2.65°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16D-132-C1-R0
Related LinksATS-16D-, ATS-16D-132-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16D-132-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16D-132-C1-R0
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 10% RADIAL datasheet.pdf
LOCATOR ASSEMBLY FOR 63819-0500 datasheet.pdf
OSC MEMS 44.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 357 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SKT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.5MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 20MA 240VAC 80VDC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf