Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16D-141-C3-R0
ATS-16D-141-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16D-141-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-16D-141-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16D-141-C3-R0
QUANTITY
ATS-16D-141-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16D-141-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16D-141-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16D-141-C3-R0
Related LinksATS-16D-, ATS-16D-141-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16D-141-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16D-141-C3-R0
SWITCH DIP 2-POS SLIDE SMD 6V datasheet.pdf
IC REG BUCK BST ADJ 0.8A 10MSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 2A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
L37-3 SHEET 150X150X0.5MM W/ADH datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 249K OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CAP POLY 68UF 20% 20V SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf