Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16D-159-C3-R0
ATS-16D-159-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16D-159-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-16D-159-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16D-159-C3-R0
QUANTITY
ATS-16D-159-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16D-159-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16D-159-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.78°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16D-159-C3-R0
Related LinksATS-16D-, ATS-16D-159-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16D-159-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16D-159-C3-R0
RELAY GEN PURPOSE SPDT 5A 115V datasheet.pdf
IC 8BIT SHIFT REGISTER 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.25A 28V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 16POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 12POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES SMD 12.7KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
RES 3.1K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR FOR ENCODER INC MOTOR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS SKT datasheet.pdf
EXPLOSIONPROOF LIMIT SWES LSX datasheet.pdf
6" X 20 YDS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.3V SMD datasheet.pdf