Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16D-169-C3-R0
ATS-16D-169-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16D-169-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-16D-169-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16D-169-C3-R0
QUANTITY
ATS-16D-169-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16D-169-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16D-169-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow15.9°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16D-169-C3-R0
Related LinksATS-16D-, ATS-16D-169-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16D-169-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16D-169-C3-R0
Crystal 18.4320MHz 20ppm 18pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 1.6A 129 MOHM TH datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.6PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC COMP DUAL 400MV REF TSOT23-6 datasheet.pdf
JFET P-CH 30V 0.35W TO92 datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 36-72VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 10A datasheet.pdf
4WAY MNT W/RBBR ADH .75'X.75'' B datasheet.pdf
DIODE ZENER 500MW MICROMELF datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS SKT datasheet.pdf