Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16E-101-C2-R0
ATS-16E-101-C2-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16E-101-C2-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766
Datasheet Download
ATS-16E-101-C2-R0.pdf
Availability of ATS-16E-101-C2-R0
QUANTITY
ATS-16E-101-C2-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16E-101-C2-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16E-101-C2-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.69°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16E-101-C2-R0
Related LinksATS-16E-, ATS-16E-101-C2-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16E-101-C2-R0 Details Description
Related parts for ATS-16E-101-C2-R0
CABLE 2RCA MALE-FEMALE 2M datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
IC GATE OR 1CH 2-INP USV datasheet.pdf
IC SRAM 4.5MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
RES SMD 626 OHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
IC REG MULTI CONFIG ADJ 5A TO220 datasheet.pdf
DIODE ZENER 110V 1W DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.1A 180 MOHM datasheet.pdf
CTV 8C 8#8(TWIN) SKT RECP datasheet.pdf
3900UF 63V 25,4X35 datasheet.pdf
100UF 160V 12,5X25 datasheet.pdf