Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16E-28-C1-R0
ATS-16E-28-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16E-28-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 70X70X15MM XCUT
Datasheet Download
ATS-16E-28-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16E-28-C1-R0
QUANTITY
ATS-16E-28-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16E-28-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16E-28-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length2.756" (70.00mm)
Width2.756" (70.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)0.590" (15.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow10.57°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16E-28-C1-R0
Related LinksATS-16E-, ATS-16E-28-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16E-28-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16E-28-C1-R0
MODULE DDR2 512MB 240-DIMM datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL 14-SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 1.6V SOT23-3 datasheet.pdf
TRANSISTOR RF NPN 4.5V TSFP-4 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:10 100MHZ 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPDT 1A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
IC REG LDO 2V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf
SWITCH KEYLOCK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf