Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16F-151-C3-R0
ATS-16F-151-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16F-151-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T412
Datasheet Download
ATS-16F-151-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16F-151-C3-R0
QUANTITY
ATS-16F-151-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16F-151-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16F-151-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.378" (35.00mm)
Width1.378" (35.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow4.07°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16F-151-C3-R0
Related LinksATS-16F-, ATS-16F-151-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16F-151-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16F-151-C3-R0
IC OPAMP GP 500KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 16POS METAL datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
ZACK STRIP FLAT PRINTED HORIZON datasheet.pdf
CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0504 datasheet.pdf
CONN SMA PLUG R/A 50OHM SOLDER datasheet.pdf
CABLE JHOOK SUPPORT datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
25POS M WATER RES R/A .283 datasheet.pdf