Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16F-47-C1-R0
ATS-16F-47-C1-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16F-47-C1-R0
Brief Description
HEATSINK 25X25X30MM L-TAB
Datasheet Download
ATS-16F-47-C1-R0.pdf
Availability of ATS-16F-47-C1-R0
QUANTITY
ATS-16F-47-C1-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16F-47-C1-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16F-47-C1-R0
ShapeSquare, Fins
Length0.984" (25.00mm)
Width0.984" (25.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow9.24°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16F-47-C1-R0
Related LinksATS-16F-, ATS-16F-47-C1-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16F-47-C1-R0 Details Description
Related parts for ATS-16F-47-C1-R0
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC CROSSPOINT SWITCH DUAL 32QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
RES SMD 10.5K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 8SOIC datasheet.pdf
75P.ABDECKKAPP datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6CLCC datasheet.pdf
762 TB PLU PLU WF HOOK/B datasheet.pdf
RES SMD 20 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 6A SYNC datasheet.pdf