Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16F-84-C3-R0
ATS-16F-84-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16F-84-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-16F-84-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16F-84-C3-R0
QUANTITY
ATS-16F-84-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16F-84-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16F-84-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.181" (30.00mm)
Width1.181" (30.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.378" (35.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow7.19°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16F-84-C3-R0
Related LinksATS-16F-, ATS-16F-84-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16F-84-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16F-84-C3-R0
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 35X10MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.5A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
BOX S STEEL NATURAL 42"L X 36"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 133K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXD CONTACT ASSY 16 WAY S/CUP datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf