Advanced Thermal Solutions Inc. ATS-16G-101-C3-R0
ATS-16G-101-C3-R0 picture photo
Mfg. Part Number
ATS-16G-101-C3-R0
Brief Description
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412
Datasheet Download
ATS-16G-101-C3-R0.pdf
Availability of ATS-16G-101-C3-R0
QUANTITY
ATS-16G-101-C3-R0 Order Process
Ship out your order
Specifications of ATS-16G-101-C3-R0
Internal Part NumberEIS-ATS-16G-101-C3-R0
ShapeSquare, Fins
Length1.772" (45.00mm)
Width1.772" (45.00mm)
Diameter-
Height Off Base (Height of Fin)1.181" (30.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow6.77°C/W @ 100 LFM
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ATS-16G-101-C3-R0
Related LinksATS-16G-, ATS-16G-101-C3-R0 Datasheet, Advanced Thermal Solutions Inc. Distributor
ATS-16G-101-C3-R0 Details Description
Related parts for ATS-16G-101-C3-R0
IC POT DIG QUAD 50K 8BIT 24DIP datasheet.pdf
VARISTOR 180V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:8 160MHZ 28PLCC datasheet.pdf
CONN SPLICE 400-1300 CMA datasheet.pdf
IC FPGA 81 I/O 100TQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HDR 2MM 7POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf